آنالیز خطی و غیرخطی سیستمهای قاب خمشی و مهاربندی شده همگرا ام سیویل
ربات همکاری در فروش فایل ام سیویل ام سیویل را در تلگرام دنبال کنید

آنالیز خطی و غیرخطی سیستمهای قاب خمشی و مهاربندی شده همگرا

آنالیز خطی و غیرخطی سیستمهای قاب خمشی و مهاربندی شده همگراReviewed by میر محسن on May 22Rating: 4.5آنالیز خطی و غیرخطی سیستمهای قاب خمشی و مهاربندی شده همگراخلاصه پایان نامه: خسارت های ناشی از زلزله ها، محققین را بر آن داشته تا همواره به دنبال راه حل هایی برای جلوگیری از این خسارات باشند. حدود چهل سال پیش، در نظر گرفتن قابلیت شکل پذیری و اتلاف انرژی در سازه ها مطرح گشت و خود را توسط ضریبی بنام ضریب رفتار R، در آیین نامه ها نشان داد. ضریب رفتار R، طراح را مجاز به انجام آنالیز الاستیک سازه، بدون انجام هر گونه آنالیز غیر غیرخطی می نماید، که این آنالیز تحت نیروهای کاهش یافته استاتیکی، که توسط ضریب رفتار R کاهش یافته اند، انجام می شوند.

خلاصه پایان نامه:
خسارت های ناشی از زلزله ها، محققین را بر آن داشته تا همواره به دنبال راه حل هایی برای جلوگیری از این خسارات باشند. حدود چهل سال پیش، در نظر گرفتن قابلیت شکل پذیری و اتلاف انرژی در سازه ها مطرح گشت و خود را توسط ضریبی بنام ضریب رفتار R، در آیین نامه ها نشان داد. ضریب رفتار R، طراح را مجاز به انجام آنالیز الاستیک سازه، بدون انجام هر گونه آنالیز غیر غیرخطی می نماید، که این آنالیز تحت نیروهای کاهش یافته استاتیکی، که توسط ضریب رفتار R کاهش یافته اند، انجام می شوند.

از طرفی فقط یک تحلیل دینامیکی غیرخطی می تواند بیانگر رفتار صحیح و واقعی سازه ها به هنگام وقوع زلزله باشد. بنابراین، بمنظور داشتن یک آنالیز واقع بینانه تر نسبت به آنالیز استاتیکی معادل، انجام آنالیز دینامیکی بسیار مفید به نظر می رسد. استفاده از سیستمهای قاب خمشی و مهاربندی شده همگرا (X) بمنظور مقاوم سازی سازه ها در برابر زلزله، در بسیاری از کشورها از جمله ایران، بسیار متداول بوده و همین دلیل بررسی رفتار این سیستمها تحت اثر نیروی زلزله در محدوده غیر الاستیک ضروری به نظر می رسد. انجام یک آنالیز خطی و غیرخطی و همچنین آنالیز استاتیکی غیرخطی پیش رونده (push-over) بر روی این سیستمها، که در طی آنها، پتانسیل ضریب رفتار R، ضریب رفتار مورد نیاز، ظرفیت اتلاف انرژی و بطور کلی رفتار غیر الاستیک آنها تحت زلزله هایی از ایران بررسی شود، گام موثری در بکارگیری بهتر و واقع بینانه تر از این سیستمها به همراه خواهد داشت.

کلمات کلیدی: آنالیز خطی و غیرخطی سیستمهای قاب خمشی

حتما بخوانید:  شبیه سازی عددی الگوی جریان و توزیع فشار آب در پرتاب کننده های جامی شکل
 • : میر محسن
 • : پایان نامه ارشد
 • : 168
 • : ۰
 • بدون دیدگاه

   
   دسته بندی مطالب