0
09113466696

پنجره upvc | پنجره دوجداره upvc چیست ؟

پنجره دوجداره upvc از ماده سخت و محکم UPVC ساخته شده است که سبب می شود تا شکل چند محفظه ایی آن باعث شود تا در مقابل هدر رفتن گرما و سرما و تعریق مقاوم تر باشد.پنجره دوجداره upvc زمانیکه در برابر گرما و سرمای خیلی زیاد قرار می گیرد تغییر شکل نمی دهد. هسته فلزی آن تضمین می کند که پنجره دوجداره upvc فرم و پایداری خود را حفظ می کند. گوشه های درب و پنجره upvc به صورت مکانیکی بهم متصل نمی شوند بلکه به یکدیگر جوش داده می شوند که باعث می گردد درب و پنجره upvc به صورت یک قالب بهم پیوسته و یک تکه باشد.

برخی مزایای درب و پنجره های upvc را می توان به صورت زیر شرح داد

 

⬅️ عایق گرما و سرما :
طبق مطالعات سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، ۴۸ درصد راه های نفوذ هوا از پنجره ها و ۲۴ درصد از درها است. عایق بودن شیشه ها، اتلاف انرژی های سرمایشی و گرمایشی را تا ۴۵ درصد کاهش می دهد.

⬅️ عایق صوتی :
شیشه های چند جداره، نوع گاز مصنوعی بین شیشه ها، استفاده از درزگیرهای لاستیکی مناسب و همچنین فضای متخلخل پروفیل های UPVC ، موجب شده این پنجره ها نسبت به پنجره های فلزی سبکتر بوده، در عین حال عایق خوبی در مقابل صوت می باشند و مقاومت کافی در برابر باد و طوفان و لرزش در هنگام باد از خود بروز دهند.

⬅️ کارایی و تنوع شکل و رنگ :
تنوع رنگ و قابلیت ساخت با طرح های متنوع، پنجره ها را برای هر نوع معماری مناسب می سازند.

⬅️ قابلیت چرخش پنجره بر روی دو محور افقی و عمودی به وسیله چرخش دستگیره:
امکان استفاده راحت برای تهویه ی هوا یا باز و بسته کردن پنجره ها را فراه می سازد.

⬅️ اقتصادی :
پنجره های upvc نیاز به رنگ آمیزی ندارند و بنا به درخواست مشتری به صورت سفید و یا رنگی تولید می شود. درب و پنجره های upvc به راحتی با محلول های آب و صابون تمیز می شوند و نیازی به جلا و رنگ آمیزی دوره ای ندارد.

⬅️ بهداشتی و مقاوم در برابر مواد اسیدی و یازی :
بنا به خواص ماده UPVC، درب و پنجره های upvc مقاومت بسیار خوبی در مقابل شرایط جوی، رطوبت، حرارت و سرما از خود نشان میدهند. بخصوص در محیط های اسیدی و بازی دچار خوردگی و پوسیدگی نمی شوند. علاوه بر آن رشد باکتری ها در ماده PVC بسیار محدود بوده و در مجموع، این خواص استفاده از درب و پنجره های upvc در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها را برجسته می سازد.

⬅️ شستشوی آسان :
در و پنجره ها طوری طراحی می شوند تا بتوان به تمام قسمت های پنجره از جمله قسمت های پشتی دسترسی پیدا کرد و با دست و شوینده ها تیمز کرد .

⬅️ همبستگی با طبیعت :
مواد UPVC صد در صد قابل بازیافت و برگشت به چرخه تولیدند. همچنین پنجره های قدیم و ضایعات ساخت پنجره های PVC می توانند خرد شده و مجدداً در ساخت دیگر محصولات مورد استفاده قرار گیرند.

⬅️ ضد اشتعال و برق گرفتگی :
دمای احتراق ماده PV 380 درجه سانتیگراد است، که در مقایسه با پنجره های چوبی دیرتر مشتعل شده و بر خلاف چوب مادهPVC با دور نمودن منبع حریق خود به خود خاموش می شود. همچنین استفاده از مواد افزودنی (مولتی فایرها) سرعت انتشار حریق را بسیار کند می کند.

ارسال دیدگاه