0

کرین – کورین – سنگ مصنوعی چیست؟

کورین به عنوان ترموستینگ پلاستیک (گرما سخت) شناخته شده است. اما می تواند در دمای ۲۲۰ درجه سانتیگراد به عنوان ترمو فرم نیز ظاهر شود. در این حالت کورین را نسبت به میزان ضخامتی که دارد می توان تا شعاع ۲۵ میلی متر خم کرد و فرم های منحصر به فردی را به وجود آورد. این خاصیت یکی از ویژگی های متمایز آن محسوب می شود.

-این ماده بیش از ۳۰ سال است که به عنوان ماده جایگزین به جای سنگ و چوب در کشورهای پیشرفته صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

-سطوح کورین پوشش های ۱۰۰% اکریلیک هستند که دامنه وسیعی از ویژگی ها را شامل می شوند. مهمترین آنها  دامنه بسیار وسیعی از رنگ های گوناگون است که شامل بیش از ۷۰نوع رنگ برای هر نوع سطح داخلی می باشد. در کنار ظاهر زیبا، محصولات کورین دارای ویژگی های کاربردی منحصر به فردی هستند، دوام بالا، خاصیت ضد لک بودن و  شستشوی آسان و تعمیرات فوری همه از ویژگی های محصولات کورین به شمار می رود.

-اتصال بین دو صفحه ی کورین با استفاده از رزین اکریلیک صورت می پذیرد که یک اتصال بدون درز، تمیز و صاف را به وجود می آورد.


-رزین در درز حل می شود و با یک پولیش نهایی یک سطح بدون درز را ایجاد می کند.  درزهای نامرئی در کنار تنوع بی‌نظیر کورین به طراح این امکان را می‌دهد که به خیالی آسوده به طراحی فرم‌ها و رنگ‌ها بپردازد  .این ویژگی‌ها باعث شده که سطوح یکپارچه  کورین  از جمله محدود محصولاتی باشد که موردتأیید برای استفاده در صنایع غذایی و امور بهداشتی و بیمارستانی هستند .

 

کورین (solid surface acrylic) نیازی به آب بندی شدن ندارد و برای پاک کردن سطوح آن از محلول آب و صابون و یا محلول آمونیاک مناسب می باشد.

 

-سطح کورین همچنین از رشد و نمو قارچ، باکتری و کپک جلوگیری می کند. کورین را با مواد ضد عفونی کننده های معمولی یا آب و صابون می توان به راحتی پاک کرد، احتیاج به درزگیری سالیانه ندارد و اگر زمانی ورقه های کورین دچار آسیب دیدگی شود، با سنباده و مواد پر کننده می توان آن را برطرف کرد. اگر هم قسمتی از آن بشکند، می توان آن را برید و قطعه ی جدید جایگزین آن کرد. کورین در کل ماده ی بسیار مقاومی است و در حدود ۲۰ الی ۲۵ سال عمر می کند.

-با توجه به ویژگیهای کورین که در بالا گفته شد مناسب برای استفاده در محیط های مرطوب همچون آشپزخانه می باشد، و با توجه به قابلیتهای فرم پذیری و ضد آب بودن آن می توان از آن برای سطوح جداره های آشپزخانه، نماها، دیوار پشت سینک یا اجاق گاز و به عنوان پیشخوان ( با ایجاد طرحهای متنوع ) استفاده نمود.

مزایای سنگ کرین :

-تولید یکپارچه و بدون درز که یک محصول کاملاً  بهداشتی وسالم را به وجود می آورد.

-مقاوم در برابر ضربه و فشار شدید

-مقاوم در برابر محیط های اسیدی و قلیایی

-مقاوم دربرابر حرارت و دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد

-غیرقابل اشتعال

-۱۰۰% آنتی باکتریال با نگهداری آسان

-قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی

-قابلیت طراحی و استفاده در هر قسمت و طرحی به صورت یکپارچه

-قابلیت طراحی لبه های مختلف (ابزار پذیری)

-چشم اندازی نرم و سازگار با محیط

-عمر مفید طولانی

-قابلیت بریده شدن، سوراخ کردن و خم کردن

-مقاوم در برابر اسیدها و مواد شیمیایی

-پولیش پذیری و قابلیت پرداخت بسیار عالی

-تحمل وزن ۵۰۰ کیلوگرم بر متر مربع

-به دلیل عدم تخلخل و نفوذ ناپذیری به راحتی تمیز می شود و لکه به درون آن نفوذ نمی کند.

-معایب سنگ کرین :

-به مرور شفافیت خود را از دست می دهد و مات می شود که نیاز به پولیش دارد.

-مقاومت بالایی در برابر خط و خش ندارد اما با پولیش قابل ترمیم می باشد.

-در هنگام نصب و برش قسمتهایی از آن، ذرات کورین به صورت غبار در فضا

photo_2016-11-15_09-32-24.jpg

 

ارسال دیدگاه